Přihlásit k webu

Půjčování a vracení

Hlavní budova knihovny

Půjčování a vracení je možné u výpůjčního pultu, případně u selfchecku (systém pro samoobslužné půjčování a vracení absenčních knih). Vracet je možné také pomocí biblioboxů.

Registrovaní uživatelé si mohou půjčovat knihy, skripta, jazykové učebnice, časopisy, hry, audioknihy apod.
Dokumenty, které jsou prezenční (označené červeným pruhem) se mimo knihovnu nepůjčují. Výpůjční lhůta se liší dle typu dokumentu, nejkratší je 7 dní, nejdelší 2 měsíce. Výpůjční lhůta může být dvakrát prodloužena. Prodlužovat lze i telefonicky, e-mailem či přes konto čtenáře.

Knihovní fond můžete snadno prohlížet v našem on-line katalogu. V tomto katalogu naleznete i některé zdigitalizované knihy z našeho fondu.

Dokumenty si můžete přes konto čtenáře také rezervovat (v případě, že jsou právě vypůjčeny) či objednat (nemáte-li čas či možnost najít si je v regálech). Poté, co budou připraveny k vyzvednutí u výpůjčního pultu (nebo na pobočce, viz. níže) Vám pošleme e-mail.

Konto čtenáře uchovává historii Vašich výpůjček, v souladu s GDPR je pak možné nastavit si její promazávání.

Kontakt: 
e-mail:     knihovna@tul.cz
tel.: 485 352 559                                      
tel.: 485 352 549
 

 

Pobočka E2

Pobočka E2 zajišťuje všechny základní služby knihovny. Půjčené knihy můžete vracet i v hlavní budově a do biblioboxů. V knihovním katalogu si můžete snadno objednat knihy z hlavní budovy na pobočku a naopak.

Kontakt:

Adresa:

  • Studentská 1402/2
    Liberec I-Staré Město

 

Biblioskříň

Umožňuje půjčení a vrácení 140 titulů na budově P. Stačí mít platnou registraci v UKN, nemít dluhy, a s sebou kartu čtenáře. Vrácení titulu je okamžité - tzn., že vrácená knížka se vám ihned odepíše z vašeho konta.

Všechny knihy, které si půjčíte v biblioskříni, můžete vracet na všech pobočkách UKN.

Adresa:

Biblioboxy

Umožňují vrátit vypůjčené dokumenty z UKN.

1/ Před pobočkou E2
Adresa: Studentská 1402/2, Liberec I-Staré Město
Bibliobox se vybírá každý pracovní den, vrácení titulu a jeho odepsání z vašeho konta tedy můžete očekávat další pracovní den.

2/ Harcov – koleje – blok C: vstup na kartu, non stop.
Adresa: 17. listopadu 586/6, Liberec 15
Bibliobox se vybírá jednou týdně, je třeba tedy počítat s tím, že vrácení titulu a jeho odepsání z vašeho konta většinou nebude do druhého dne.

3/ Před UKN - budova H. V provozu non stop. 
Adresa: Voroněžská 1329/13, Liberec 1
Bibliobox se vybírá každý pracovní den, vrácení titulu a jeho odepsání z vašeho konta tedy můžete očekávat další pracovní den.