Přihlásit k webu

Výstava odborné zahraniční literatury

Ve dnech 24. a 25. dubna 2019 v době od 9:30 – 17:00 se bude konat ve vestibulu univerzitní knihovny v 1. podlaží budovy H ve Voroněžské ulici 1329 prodejní výstava odborné zahraniční literatury.

Výstavu uspořádá slovenský dodavatel zahraničních titulů SLOVART - G.T.G. s.r.o. z Bratislavy spolu s Univerzitní knihovnou Technické univerzity v Liberci.

Bude zde vystaveno asi 570 zahraničních titulů, většinou v anglickém jazyce. Často půjde
o novinky vydané v posledním období (2018 – 2019) a stejně tak  zde budou tituly prezentované na Londýnském knižním veletrhu, který se konal v březnu tohoto roku.

Zastoupena budou britská, německá, americká a holandská vydavatelství, např. Cambridge University Press, Oxford University Press, Taylor §Francis, Elsevier, Springer, Palgrave, Sage, deGruyter, Cengage a mnohá další.

Knihy budou zaměřeny na obory a problematiku, kterým se Technická univerzita v Liberci věnuje.

Jedná se o oblast plastů a polymerů, chemie, materiálů, nanotechnologie, strojírenství, textilií, přírodních věd (matematika, fyzika), pedagogiky a psychologie, ekonomie a managementu, umění, architektury, informatiky a zdravotnictví. V neposlední řadě to budou i tituly z dalších společenských věd a z humanitních oblastí: historie, filozofie, lingvistiky a jiné.

Tituly bude možné objednat s 10% slevou. Studenti i vyučující budou moci dávat návrhy na zakoupení knih z výstavy jak pro sebe a své katederní knihovny, tak i pro univerzitní knihovnu.

Na konci výstavy knihovna  ve spolupráci s fakultami rozhodne, zda navržený titul zakoupí, či nikoliv (v případě, že univerzitní knihovna již titul vlastní, pošle zájemci upozornění na možnost výpůjčky).

Seznam knih, které budou dostupné, můžete najít na tomto odkaze.


17. 4. 2019