Přihlásit k webu

Shrnutí BMČ

Tak jako každým rokem proběhl Březen měsíc čtenářů i u nás v knihovně. Probíhala spousta akcí a my doufáme, že jste si je dostatečně užili.

Celý první týden jsme odpouštěli všem zapomnětlivým čtenářům všechny pokuty. Kolikrát i čtenáři vůbec netušili o amnestii, tak byli mile překvapeni, že ušetřili.

Níže na plakátku vidíte něco málo ze statistiky. 

Druhý týden jsme společně snídali. Pár nás, z řad knihovníků, jsme pro vás něco málo napekli (nebo koupili, protože naše pekařské dovednosti nejsou tak výborné :D ), připravili a museli se hodně přemáhat, abychom vám to všechno nesnědli. První den bylo návštěvníků trochu méně, přeci jen bylo pondělí, a o snídaních se tolik nevědělo. Ale další dny jsme to dohnali a nakonec to dopadlo tak, že snad příští snídaně budeme muset víc péct.

Další týden nás tu 2x navštívily děti, to byl asi šok, co? Děti v univerzitní knihovně. Nicméně, pro děti z MŠ ŠkaTULka jsme měli připravených pár soutěží, abychom je aspoň trochu seznámili s knihovnou a aby věděly, že tu nějaká taková je. Takže pokud jste tu dva dny v týdnu potkávali knihovníky jako pohádkové bytosti, (bohužel) jste viděli dobře. :D

Děti pomohly najít Sněhurce trpaslíky v sále knihovny, v relaxační zóně postavily čarodějnici chaloupky, v tiché studovně třídily s Popelkou hrách a čočku, a nakonec ve skladu si zatočily regály s pirátem a odnesly si poklad. 

             

Tento rok je ve znamení mužů, proto jsme se rozhodli najít nejlepší čtenáře. Mistrem četby z řad pedagogů se stal čtenář z ekonomické fakulty, avšak přál si zůstat v anonymitě a my jeho přání respektujeme. A učedníkem četby se stal, jak již víte, pan Jaromír Fabián. Pravda, slavnostní vyhlášení mělo být až 25.3., ale z důvodu plného diáře pana Fabiána jsme datum přesunuli, abychom se mohli nerušeně setkat. Setkání s panem Fabiánem bylo velice zajímavé a přínosné, dozvěděli jsme se velkou chválu na naši knihovnu. Pan Pirkl rovnou pana Fabiána vyzpovídal, pokud jste ještě nečetli jejich článek, najdete ho zde

V neposlední řadě nesmíme opomenout, že jsme celý měsíc odměňovali dalších 30 nejlepších čtenářů, kteří měli na svých účtech nejvíce výpůjček a nejméně upomínek. Některé čtenáře určitě zahlédnete na našich sociálních sítích.

V posledním týdnu nás navštívil divadelní soubor Vojan s představením Tři ženy.
Představení o dceři a matce Joelle a Joelle, kdy se náhodou mladší Joelle dostane k paní Chavallierové, aby o ní pečovala. Všechny tři ženy si znovu a znovu opakují otázky, jaká je vlastně samota, jaký je život s muži a bez nich, co to znamená být matkou a proč je vlastně člověk na světě. Když se mladší Joelle rozhodne vydávat za vnučku nejstarší paní Chavallierové, všem třem ženám se změní hranice, pohled na život a představy, které dosud měly. 

Nutno říci, že účast byla slušná, přes polovinu sálu bylo obsazeno. Tragikomedie o náhodě, osamělosti a radosti vyvolala v řadě návštěvníků až skoro smíšené pocity. Divadelní soubor Vojan nás opět nezklamal, herci byli skvělí. 

My vám všem děkujeme za účast a budeme se těšit na další akce, kde se společně setkáme!

Mimochodem, brzy bude na Facebooku UKN soutěž, tak nezapomeňte sledovat…


3. 4. 2019