Přihlásit k webu

Pro skripta

Technická univerzita v Liberci už před nějakou dobou spustila svůj vlastní publikační portál eTUL. Co to znamená? Lepší dostupnost knih, učebnic a hlavně skript z dílen vašich učitelů a lektorek pro vás, studující.

I když víme, jak moc milujete skripta tištěná ❤, bylo by chybou uzavírat se novým trendům. I digitální verze dokumentů mají své výhody. Dají se snadno přenášet, skladovat, překládat anebo nechat předčítat, ale hlavně jsou prohledatelné přes ctrl+f.

Zásadním přínosem elektronických publikací univerzity je však multimediální obsah. Ano animace, videa a interaktivní testy přímo v knihách! Tedy zatím ne ve všech, záleží na autoru a vydavateli.

K současnému dni už máme 1913 přístupů, rozuměj stažení, a z toho 409 do mobilních telefonů a tabletů. Takže jenom houšť a větší kapky. Jelikož se eTUL v prostředí univerzity teprve rozvíjí, na portále je vystaveno zatím jenom 19 publikací.

Ovšem jakých: nedostižný Louskáček 2 integrální počet funkcí jedné reálné proměnné, legendární Ekologické obráběcí kapaliny nové generace, heroické Počítače a programování - Pascal a spektakulární Metodika zpracování bibliografických citací a pravidla pro psaní citací. Ano, víme. Časem to ale bude lepší.

To nejdůležitější nakonec, portál je přístupný z adresy: https://etul.publi.cz/ anebo z katalogu univerzitní knihovny.

Takže zkuste :-)


22. 6. 2018