Týden knihoven 2024...

...letos vychází na 7. - 11. října.

Jedná se o celostátní akci, kterou vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP) a pořádá se již od roku 1997. Během tohoto týdne knihovny pořádají nejrůznější akce - soutěže, přednášky, besedy, autorská čtení, vernisáže... Ale je to samozřejmě také příležitost, jak představit své služby a různé novinky široké veřejnosti. Oslovit lidi napříč generacemi, nalákat nové čtenáře a podílet se tak na podpoře čtenářství. :)

Mezi velmi oblíbené akce patří třeba mimořádná amnestie, během níž jsou čtenářům odpouštěny pokuty za pozdě vrácené knihy.

I my na Týden knihoven pravidelně připravujeme různé akce. Co pro vás máme letos? :)

• amnestie - celý týden budeme odpouštět dluhy za pozdě vrácené výpůjčky
  • slavnostní zahájení výstavy Otisky z cest - 7. 10. od 17:00; svá díla vystavují: Petra Rydvalová, Lucrezia Škaloudová a Zuzana Švandová, zahraje kapela Mecheche Band
  • divadelní představení Mám na tebe chuť! - 8. 10. od 18:00; představení pro širokou veřejnost, vstupné dobrovolné, hraje divadelní spolek Višňovský ROK