Zkušební přístup k AI nástroji Research Assistant (webinář 18. 9. od 10:00)

↓ English version follows ↓

Technická univerzita v Liberci zajistila zkušební přístup k novému AI nástroji Research Assistant v rámci citační databáze Web of Science. Nástroj je k dispozici do konce září 2024 a umožní vám efektivněji vyhledávat a zpracovávat vědecké informace, což může výrazně zjednodušit vaši rešerši.

Jak získat přístup k Research Assistant:

1. Přihlášení do Web of Science:
    •     Otevřete stránky https://knihovna.tul.cz/podpora-vedy/databaze.
    •     Vyhledejte Web of Science (WoS) a přihlaste se pomocí institucionálního loginu.
  2. Použití Research Assistant:
    •     Po přihlášení se zobrazí hlavní stránka Web of Science.
    •     V horní části klikněte na záložku "Research Assistant" (viz přiložený obrázek).
    •     Budete přesměrováni na nástroj Research Assistant.
  3. Ukládání výsledků:
    •     Pro ukládání výsledků výzkumu se ujistěte, že jste přihlášeni do svého osobního
            účtu
    .

Proč využít Research Assistant:

Nástroj nabízí například:
•     Jednoduché a intuitivní ovládání, které zvládnou všichni.
•     Rychlé a efektivní vyhledávání relevantních vědeckých článků a publikací.

Podrobnější návod naleznete v příloze.

Školení pro uživatele Research Assistant:

Pro všechny uživatele proběhne 18. září od 10:00 školení, které vám ukáže, jak efektivně využívat tento nástroj. Registrovat se můžete zde.

Pro více informací a podrobný návod, jak začít používat AI ve Web of Science, si můžete stáhnout přílohu s návodem.

Připravovaná novinka – Scopus a AI Copilot:

V říjnu plánujeme zkušební přístup k AI nástroji – Copilot, který bude vyhledávat nad citační databází Scopus. Tento nástroj vám umožní efektivně vyhledávat, analyzovat a spravovat vědecké informace podobně jako Research Assistant ve Web of Science.

Doufáme, že z těchto zkušebních přístupů vytěžíte maximum.

AI tool Research Assistant - trial access

The Technical University of Liberec has provided trial access to the new AI tool Research Assistant within the Web of Science citation database, which will be available until the end of September 2024. This tool will allow you to search and process scientific information more efficiently, which can significantly simplify your research.

How to access Research Assistant:

1. Log in to Web of Science:
    •     Open the TUL library website: https://knihovna.tul.cz/podpora-vedy/databaze.
    •     Search for Web of Science (WoS) and log in using your institutional login.
  2. Using Research Assistant:
    •     After logging in, the leading Web of Science page will appear.
    •     Click on the "Research Assistant" tab at the top (see attached image).
    •     You will be redirected to the Research Assistant tool.
  3. Saving results:
    •     To save your research results, make sure you are logged into your account.

Why use Research Assistant:

The tool offers, for example:
•     Simple and intuitive controls that everyone can use.
•     Quick and efficient search for relevant research articles and publications.

For more detailed instructions, please see the appendix.

Training for Research Assistant users:

There will be a training session for all users on 18 September at 10:00 am to show you how to use this tool effectively. Please register using the following link: Register here.

For more information and detailed instructions on how to get started using AI in Web of Science, download the instructions attachment.

Upcoming News - Scopus and AI Copilot:

In October, we plan to have trial access to an AI tool - Copilot - that will search over the Scopus citation database. This tool will allow you to efficiently search, analyze, and manage scientific information, similar to the Research Assistant in Web of Science.

We hope you get the most out of these trial accesses.

11. 9. 2024