Březen měsíc čtenářů 2023...

... je tady! :) Co jsme si pro vás letos připravili?

Samozřejmě jsme naplánovali oblíbenou amnestii. Hned od 1. až do 10. 3. vám odpustíme všechny dluhy za pozdě vrácené výpůjčky.

Ve dnech od 13. do 17. 3. se můžete těšit na kreativní týden, během kterého si u nás budete moci odpočinout u tvůrčích aktivit. U malování na sklo budete moci pustit ze řetězu své výtvarné já, jak jste zruční, si vyzkoušíte u skládání z papíru a nebo se můžete zamyslet nad svou budoucností - napíšete dopis sami sobě a my vám ho za rok pošleme! :)

Jestli si rádi přispíte a ze vstávání kvůli přípravě snídaně jste rozmrzelí, určitě vás potěší možnost zajít na snídani k nám. :) Od 20. do 24. 3. na vás bude v prostoru u gaučíků čekat něco dobrého k zakousnutí.

23. 3. 2023 od 18:00 proběhne slavnostní zahájení fotografické výstavy Karla Ressnera a Jitky Siblíkové.

A nakonec - již tradičně - vyhlásíme čtenáře roku. Kdo to je a kdo od nás za odměnu dostane nějakou malou pozornost, se dozvíte 30. 3. 2023. :)

„Březen měsíc čtenářů je akce, která se koná každý rok v březnu a je zaměřená na podporu čtení a knih. Cílem kampaně je přimět lidi, aby více četli a podporovali tak rozvoj svého vzdělání a kulturního rozhledu. Během této kampaně se pořádají různé akce, jako jsou literární soutěže, přednášky o knihách a autorech, čtení na veřejnosti a další. Březen - měsíc čtenářů je také dobrá příležitost pro knihovny, aby představily své nové služby. Je to skvělá příležitost pro všechny milovníky knih a čtení, aby si užili svůj koníček a zároveň podpořili jeho rozvoj ve společnosti.“

1. 3. 2023