Moderní tchajwanská literatura - vernisáž a předčítání

Srdečně vás zveme na zahájení výstavy Vzpomínky a sny na obratníku Raka. Dne 6. 10. 2022 od 17:00 proběhne minivernisáž s předčítáním tchajwanské literatury. :)

„Panelová výstava Vzpomínky a sny na obratníku Raka mapuje cestu moderní tchajwanskou literaturou od japonského koloniálního období až po současnost. V kontextu moderní světové literatury se autoři i texty zaměřují na psychologii postav i kolektivní paměť ostrova. Střídají perspektivy jeho obyvatel a z fragmentů budují celistvou atmosféru vzpomínek sdílených napříč generacemi. Výstava představuje tvorbu u nás dosud neznámých tchajwanských autorů a zároveň navazuje na předchozí překlady tchajwanské literatury, vydané v České republice po roce 2000."

Tchajwanskou literaturu uvede Jana Heřmanová, překladatelka části knihy „Vzpomínky a sny na obratníku Raka“.
Ukázky z děl tchajwanských autorů bude číst Mgr. Marek Sekyra.

Výstavou se můžete kochat až do 23. 10. 2022. :)

16. 9. 2022