Co se dělo přes prázdniny?

Ačkoliv se mohlo zdát, že se tu přes prázdniny moc věcí nedělo, opak je pravdou. Všichni knihovníci jsme se skoro nezastavili. Jak je to možné?

Jedna půlka z nás přelepovala saláty na knihách, občas byly i samotné knihy saláty. Ať tomu věříte nebo ne, byla to docela makačka. Zničené nehty a kolena. :D Ale knihy vypráví dobré příběhy, když je máte na stole delší dobu a nasloucháte.

Ta druhá půlka z nás měla ještě tu horší práci – re-katalogizace knih. Co to? Opravy starých záznamů podle nových pravidel. Některé naše starší knihy ve skladu ležely delší dobu a někdo je  katalogizoval pár let zpět, takže záznamy nebyly úplně OK. Nicméně těžší práci už kolegové dostat nemohli, a obdiv patří všem, co to aspoň zkusili.

V srpnu si pár z nás udělala „společnou dovolenou“ – jelo se na teambuilding do Jetřichovic. Tam je to krásný, takže pokud to tam ještě neznáte, dáváme vám rovnou tip na odpočinek v přírodě. Dva dny jsme vymýšleli, čím vás oslníme a co nového bychom k nám zase přidali. U toho jsme chodili po přírodě, abychom se na chvíli odreagovali. Udělali jsme dobře, protože co nás čekalo po návratu, bylo peklo. :D

A co že to bylo? Stěhování. Mnoho stěhování. Gauče, stoly, a hlavně knihy. Strašlivě moc knih (logicky, když jsme v knihovně, co? :D )! Celou cizojazyčnou část jsme museli vystěhovat do 2 dnů. Pak naběhli páni stěhováci, ti vynesli regály, gauče a stoly. Pak naběhli další páni, tentokrát dělníci, udělali nám novou podlahu, natáhli nové koberce a nahoře nám zase udělali nové lino. Dokonce tu měli gramofon, takže jsme tu měli takovou pěknou atmosféru.

A pak přišlo stěhování knih zpátky do regálů, když nám páni stěhováci zase vrátili vše na svoje místo.

Co vám budu povídat, ne že bychom byli unavení, ale o stěhovacím řetězu z knihovníků se nám už i zdá. :D

Knih v cizojazyčné bylo 100x tolik.

Joo, třešně zrály

Knihovníci na teambuildingu