Jarmark mezi knihami

12. prosince se v knihovně Technické univerzity (budova H, Voroněžská) pořádá předvánoční jarmark. K prodeji zde budou vystaveny ruční výrobky, přírodní kosmetika, bižuterie, domácí pochutiny, dekorace a drobné dárky. Akce je otevřená pro veřejnost.

Stejně jako loni pořádá knihovna Technické univerzity v Liberci malý vánoční jarmark. Akce původně určená zaměstnancům a studentům školy je rovněž otevřená mimouniverzitním čtenářům i čtenářkám knihovny, stejně jako široké veřejnosti. Prostě všichni, kteří si v předvánočním shonu najdou chvilku času a zastaví se na budově H univerzity, v ulici Voroněžská, jsou vítáni.

„Pracuji na budově H a denně chodím hlavním vchodem. Viděla jsem plakátek a řekla jsem si, že by to mohla být dobrá příležitost, kde své výrobky ukázat a popovídat si s kolegy zase trochu o něčem jiném,“ svěřila se Jitka L., zaměstnankyně univerzity, jež se účastnila minulého ročníku jako prodejce.

Prodávající vystavují své zboží už od začátku otevírací doby, to je od osmé hodiny ranní. Končí se až s půl sedmou večerní, kdy knihovna zavírá. Možnost přijít prozkoumat nabídku potenciálních dárků pro své nejbližší platí tedy prakticky celý den. Všechny stánky se zbožím naleznete pohromadě v prvním patře. Knihovna však svůj provoz nepřeruší, proto kdo bude mít chuť, může se, samozřejmě kromě knih, seznámit třeba s interaktivní tabulí nebo v klidu posedět v tichém oddělení. Pohodu jistě doplní i skromné občerstvení, káva a čaj.

„Atmosféra mě nadchla, lidí přišlo tak akorát a výdělky byly úměrné tomu, co jsem nabízela,“ prozradila ještě účastnice minulého ročníku.

Na co přesně se zde mohou návštěvníci těšit? Nikoho určitě nepřekvapí nabídka tradičního předvánočního sortimentu: ruční výrobky, kosmetika na přírodním základě, domácí pochutiny, jídlo i nápoje, ozdoby, dekorační předměty a bižuterie. Jaké věci ale návštěvníci najdou na stáncích, je pochopitelně tajemstvím. Vyplatí se proto přijít alespoň na skok, neboť člověk nikdy neví, zda nenarazí na něco výjimečného, a za podívání nic nedá.

Jarmark knihovny Technické univerzity sice na první pohled nevybočuje z řady ostatních souběžně pořádaných trhů ve městě Liberci, nicméně je to příležitost zažít univerzitní knihovnu v trochu jiném, vánočním světle.

7. 12. 2017