Ohlédnutí za Bibliotheca Academica

Minulý měsíc se na naší univerzitě uskutečnila konference Bibliotheca academica (a to jen díky
nám).

Bibliotheca Academica je každoročním největším setkáním vysokoškolských knihovníků v ČR. Konferenci spolu s AKVŠ vždy organizuje jedna z členských vysokých škol této asociace.

Hlavním tématem letošních přednášek a workshopů bylo měnící se prostředí vysokých škol a způsobů, jak tyto změny mohou podpořit právě univerzitní knihovny. Covid těmto změnám ještě "přispěl" - online výuky, digitalizace knih, e-knihy, e-časopisy apod.

Též důležitým tématem byla i spolupráce s knihovnami mimo vysoké školy, například s Národní knihovnou, Národní technickou knihovnou atd. S těmito knihovnami spolupracují vysokoškolské knihovny na různých projektech.

Samozřejmě jsme se snažili i ozvláštnit konferenci zábavou, tudíž jsme vzali naše kolegy knihovníky třeba na výlety, do restaurací nebo pro ně ve spolupráci s TUL uspořádali modní přehlídku.

27. 11. 2021