Týden knihoven...

... letos vychází na 2. - 6. 10. 2023.

Jedná se o celostátní akci, kterou vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP) a pořádá se již od roku 1997. Během tohoto týdne knihovny pořádají nejrůznější akce - soutěže, přednášky, besedy, autorská čtení, vernisáže... Ale je to samozřejmě také příležitost, jak představit své služby a různé novinky široké veřejnosti. Oslovit lidi napříč generacemi, nalákat nové čtenáře a podílet se tak na podpoře čtenářství. :)

Mezi velmi oblíbené a napříč knihovnami pořádané akce patří třeba mimořádná amnestie, během níž jsou čtenářům odpouštěny pokuty za pozdě vrácené knihy.

I naše knihovna se do Týdne knihoven pravidelně zapojuje. Co jsme si pro vás připravili letos?

• amnestie - celý týden budeme odpouštět dluhy za pozdě vrácené výpůjčky
  • snídaně v knihovně - každé ráno bude pro čtenáře v suterénu knihovny (a také na pobočce) připraveno malé občerstvení
  • hledání kostiček - v knihovně i na pobočce budou opět poschovávány žluté antistresové kostičky... kdo jste tu svou tedy nenašel během Března měsíce čtenáře, nenechte si ujít další šanci! :)
  • divadlo Ať žije Bouchon! - 3. 10. od 18:00; představení pro širokou veřejnost, vstupné dobrovolné, hraje divadelní spolek Višňovský ROK