Slavnostní vernisáž fotografické výstavy - BLUETS: Modrá cesta do nitra duše

Srdečně vás zveme na zahájení fotografické výstavy BLUETS: Modrá cesta do nitra duše. Vernisáž proběhne dne 26. 6. 2023 od 17:00.

Svá díla vystavují studenti maturitního ročníku oboru Užitá fotografie a média ze Střední umělecké školy v Liberci.

BLUETS: MODRÁ CESTA DO NITRA DUŠE
"Americká spisovatelka Maggie Nelson ve své esejistické knize BLUETS přináší poutavý průzkum fascinujících aspektů modré barvy a jejího silného vlivu na naše nejhlubší emoce a prožitky.
Její různorodé polohy a působivé Nelsonové vyprávění inspirovalo studenty maturitního ročníku Střední umělecké školy v Liberci, aby se vydali na modrou cestu do nitra vlastní duše.
Stejně tak jako spisovatelka, tak i oni provokují diváka k přemýšlení o tom, jak barva dokáže ovlivnit naše vnímání a prožívání světa. Jejich zátiší, autoportréty a portréty jsou hlubokou osobní reflexí vlastních zkušeností, emocí a nálad při hledání své identity. Prozkoumávají různé odstíny modré barvy jako metaforu touhy, lásky, bolesti a ztráty. Propojují filozofii s poetikou, zranitelnost s odvahou a sílou a experimentují nejen vizuálně se svými pocity a barvou."

Vystavující autoři:
Balatková Tereza, Benešová Anna, Danihelková Sabina, Hewitt Mathew, Kristiánová Barča, Matysová Anežka, Pluhařová Anna, Prokešová Gabriela, Stahnke David, Stárková Bára, Šmejkalová Dominika, Třešňáková Martina, Vávrová Nela

Výstavou se budete moci kochat až do 30. 9. 2023. :)

19. 6. 2023